Sunday, 29 December 2013

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN








GGGE2153 TEKNOLOGI PENDIDIKAN SEMESTER 3
SESI 2012/2013


Nama Pelajar: Siti Nur Qudsiyah bt Zahari
No.Matrik: A140053
Nama Pensyarah: Cik Mazalah bt Ahmad





 













Rancangan Pengajaran Harian Murid

Kelas : 1 Khas 1
Hari : Khamis
Tarikh : 21 November 2013
Masa : 9 pg - 9.40 pg
Mata pelajaran :  SAINS

Tajuk : benda yang boleh di.kira dan tidak boleh dikira

1.      Objektif Am : Murid dapat mengetahui tentang benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira.

2.      Objektif Pengajaran :
2.1  Menghasilkan pelajar yang mengetahui tentang jenis-jenis benda yang boleh dikira atau tidak boleh dikira.
2.2  Memahami tentang benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira yang telah diajar oleh guru
2.3  Menjawab soalan yang diberikan oleh guru tentang benda yang boleh dikira atau tidak boleh dikira.
2.4  Pelajar dapat membezakan tentang benda yang boleh dikira atau tidak boleh dikira.

3.      Nilai-nilai Murni :
-           Bersabar, mendengar arahan guru, tolong menolong, bekerjasama dan memahami apa yang diajar oleh guru
4.      Kemahiran Berfikir :
-          Murid boleh menghubungkaitkan matapelajaran dengan kehidupan seharian.
5.      Kaedah pengajaran :
-          Penerangan, kerja kumpulan,dan bimbingan daripada guru.





6.      Bahan Bantu Mengajar : pensil warna, marker, gambar objek yang boleh dikira dan tidak boleh dikira dan lembaran kerja.
.
7.      Bahan-bahan Rujukan :buku matematik tahun Satu

8.      Pengetahuan Lepas :
8.1  Murid  kenal benda yang boleh dikira atau tidak boleh dikira..

9.      Langkah-langkah Pengajaran :

Langkah/ Masa
Isi pengajaran guru
Aktiviti pembelajaran murid.
Set induksi (5 minit)
1.      Guru meminta pelajar melihat di sekeliling kelas dan  benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira.
2.      Guru menyuruh seorang pelajar untuk mengira berapa orang yang hadir pada hari ini.

1.      Pelajar melihat di sekeliling kelas dan mencari  benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira.
2.      Seorang pelajar mengira pelajar yang hadir.


Langkah 1
(3 minit)
1.      Guru menerangkan tajuk pembelajaran hari ini iaitu mengenai benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira.
2.      Guru menerangkan terdapat banyak beda yang boleh dibilang dan tidak boleh dibilang.
1. Pelajar mendengar penerangan guru.

2. Pelajar mendengar penerangan guru mengenai benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira.
.

Langkah 2
( 5 minit)

1.      Guru menunjukkan gambar dan meminta pelajar menyebut benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira.
2.      Guru menerangkan tentang benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira.

1.      Pelajar melihat gambar dan menyebut benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira.
2.      Pelajar mendengar penerangan guru.




Langkah 3
(20 minit)
1.      Guru menyuruh pelajar dan meminta pelajar memadankan mengenai benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira.
 Contoh benda boleh dikira:

Muffin   
Burger
Lolipop                        
 Epal
Contoh benda tidak boleh dikira:

Gula                            
Minyak masak
Air
1.      Pelajar menyiapkan padanan  benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira.
Penutup
Guru meminta pelajar menyebut kembali  menyebut benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira.
Pelajar menyebut kembali  menyebut benda yang boleh dikira dan tidak boleh dikira.



10.  Penilaian Kendiri :


11.  Catatan Penyelia : 

No comments:

Post a Comment